Sprzęt – Wykorzystaj to co masz pod ręką

Wszędzie słyszmy te same frazesy – „Zacznij się ruszać”, „Ruch to zdrowie”, „Chcesz wyglądać i czuć się lepiej? Postaw na aktywność fizyczną!”.

Ok, zbiorę się w sobie i postanawiam wpisać trening do mojego kalendarza. Od czego zacząć, gdzie ćwiczyć i jakie sprzęty wykorzystać? Czekają mnie jakieś większe zakupy? Ile będzie mnie to kosztować?

Otóż najpierw przekonaj się do aktywności i powoli do niej przyzwyczajaj. Nie musisz od razu kupować całego zestawu sportowca, wykorzystaj to, co już masz w swojej szafie! Nie musisz także szukać karnetu na siłownię i męczyć się z ogromnymi ciężarami. Zamiast tego zacznij ćwiczyć w domu i wykorzystaj to, co masz pod ręką! Znajdź kawałek wolnej przestrzeni, przesuń stolik, złóż łóżko i wygospodaruj sobie trochę miejsca do ruchu. Znajdź ćwiczenia, które będziesz wykonywać i przeznacz na to odpowiednią ilość czasu.

Sprzęt do ćwiczeń

Oczywiście możesz wyszukać takie ćwiczenia, do których nie potrzeba ci nic więcej, niż wolne miejsce na swobodne ruchy. Na początek są one idealnym rozwiązaniem na rozpoczęcie przygody z fitnessem. Pozwoli ci to rozruszać zastane mięśnie, przyzwyczaić się do wysiłku oraz nabrać ochoty na więcej! Najpierw zacznij od wykorzystania masy swojego ciała jako obciążenia do ćwiczeń.

Często jednak w ćwiczeniach są wykorzystane hantelki, ławki i gumy. Jak się do tego przygotować? Wydaje się trudne, tracimy chęci, myślimy, że znowu czekają nas zakupy, że to niepotrzebne. Jednak nie – wystarczy rozejrzeć się po domu i pomyśleć kreatywnie. Zamiast dodatkowego obciążenia użyj butelek z wodą – to od ich pojemności zależy jaki ciężar wybierzesz – możesz zacząć od butelek 0,3l i systematycznie zwiększać pojemność. Za ławkę może posłużyć łóżko lub krzesło, o które się oprzesz – dzięki nim wykonasz zarówno ćwiczenia na biceps, jak i na pośladki oraz nogi! Pożycz od siostry piłkę – turlaj ją stopami lub dłońmi – w zależności od tego jak będziesz wykonywać to ćwiczenie możesz wzmocnić mięśnie brzucha, pleców, ud i pośladków!

Rozwiązań na wykorzystanie codziennych przedmiotów w domowym fitnessie jest wiele. Zatem nie załamuj się, gdy nie masz odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń – rusz głową i wykorzystaj to, co akurat masz pod ręką. Nikt cię nie obserwuje i nikt nie będzie komentował tego, w jaki sposób i na czym wykonujesz ćwiczenia. Ważne, że zaczniesz je wykonywać!

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*