Czy polisa na życie do dobry pomysł?

Wypadki się zdarzają – również podczas zwykłych, codziennych ćwiczeń. Kontuzje, złamania czy skręcenia są niestety nieodłączną, gorszą częścią aktywnego życia, o której często zapominany. Nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć przyszłości, dlatego warto zabezpieczyć swoją rodzinę i siebie na wypadek śmierci czy nieszczęśliwego wypadku.

Wiele osób stara się ograniczać swoje wydatki tylko do najważniejszych potrzeb. Jeżeli chodzi o sprawy ubezpieczenia, to nie jesteśmy zbyt chętni do wydawania pieniędzy na tego typu świadczenia. Ograniczamy wydatki tylko do wymaganych polis m.in. OC oraz zdrowotnych. Warto jednak podejść do tego tematu w sposób odpowiedzialny i zainteresować się ubezpieczeniami na życie.

Ubezpieczenie na życie

Większość firm ubezpieczeniowych w swojej ofercie ma kilka pakietów obejmujących ubezpieczenie na życie. Dzięki takiemu świadczeniu możemy zapewnić naszej rodzinie i bliskim środki do życia na wypadek naszej śmierci. Odszkodowanie na wypadek śmierci nie jest dużym kosztem. Wystarczy już kilkadziesiąt złotych miesięcznie, aby móc się ubezpieczyć na kwotę kilkunastu tysięcy. Pieniądze wypłaca się osobom, które zostały uwzględnione w podpisanej polisie. Warto jednak zwiększyć miesięczne opłaty, aby podwyższyć kwotę polisy, jaką jesteśmy objęci.
Ogromny wpływ na wysokość miesięcznych opłat ma m.in. nasz wiek oraz rodzaj wykonywanej pracy. Im jesteśmy starsi, tym ryzyko śmierci jest większe, a firmy ubezpieczeniowe chcą się zabezpieczyć i dzięki temu zwiększają kwoty ubezpieczeń. Podobnie jest z niebezpieczną pracą. Przy szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo zawodach wiele firm nie chce podejmować się takiego ubezpieczenia.

Czy warto starać się o odszkodowanie?

Każdy z nas ma prawo starać się o odszkodowanie po nieszczęśliwym wypadku. Gotówka to rekompensata za doznaną krzywkę fizyczną i psychiczną. Pieniądze z odszkodowania są niezbędne po wypadku – pomagają pokryć koszty leczenia, a ponadto zapewniają nam godny byt w momencie, gdy nie jesteśmy w stanie pracować. Dzięki temu, mając na głowie wiele problemów, nie dokładamy kolejnego, czyli braku środków do życia.

Jednak zdarzają się przypadki, w których firma ubezpieczeniowa nie chce wypłacić ubezpieczenia lub stara się zmniejszyć jego wysokość. W takich sprawach warto zasięgnąć pomocy profesjonalnej kancelarii prawnej, której tematyka ubezpieczeń jest bardzo dobrze znana. Doświadczeni adwokaci i radcy prawni pomogą nam uzyskać należne odszkodowanie.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości serwisu http://wieksze-odszkodowanie.pl. Jest to strona prowadzona przez kancelarię prawną, która oferuje swoim klientom profesjonalną pomoc w zakresie odszkodowań, zadośćuczynień i rent.

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*