Sauna i jej pozytywny wpływ

Sauna i jej pozytywne aspekty często są wychwalane. Dostępność tego typu miejsc jest coraz większa – prawie każda siłownia i basen może pochwalić się możliwością skorzystania z sauny. Jednak nie wszyscy są do nich przekonani, boją się o higienę i swój stan po skorzystaniu z takiego zabiegu.  Czy wątpliwości są przestrogą, czy tylko stratą czasu?

Kto nie powinien korzystać z sauny?

Wizyta w saunie nie jest dobrym pomysłem dla osób przeziębionych, czy skłonnych do szybkiego łapania infekcji. W związku z tym, że w saunie następują zmiany temperatury od tych wysokich, do niskich, nasze ciało może różnie na to reagować. Jednych wzmacnia, innych, którzy gdzieś złapali wirusa może doprowadzić do rozwinięcia bakterii, a w konsekwencji przeleżenia tygodnia w łóżku.

Sauna dla wzmocnienia odporności

Naprzemienna zmiana temperatury wpływa pozytywnie na pobudzenie reakcji obronnych organizmu i wytworzenie przeciwciał, które mają za zadanie zapobiegać chorobom i hamować dostęp bakterii do organizmu. Układ immunologiczny staje się zahartowany, a osoby korzystające z sauny rzadziej ulegają przeziębieniom.

Odchudzanie

Poprzez rozszerzenie się naczyń krwionośnych i rozgrzanie ciała pozbywa się ono dużej ilości wody jednocześnie dostarczając energii i pobudzając przemianę materii, co w konsekwencji redukuję tkankę tłuszczową. Dla ciekawskich – pół godziny spędzone w saunie pozwala spalić od 900 do nawet 2400 kalorii, co odpowiada około 9-12 km intensywnego biegu!

Cellulit

Skoro sauna pozytywnie wpływa na przemianę materii oraz pozbycie się tkanki tłuszczowej, można zauważyć pozytywny wpływ również na cellulitis. Następuje rozbicie tkanki i delikatne „roztopienie” jej, co po regularnym wizytom może przyczynić się do widocznej redukcji tak bardzo niechcianej skórki pomarańczowej.

Skóra

Zmiany temperatury otoczenia wpływają również pozytywnie na skórę. W związku z tym, że naczynia krwionośne rozszerzają się i kurczą, pobudzają jednocześnie i rozgrzewają skórę otwierając przy tym pory. Dzięki temu następuje odblokowanie gruczołów łojowych i pozbycie się nadmiaru sebum oraz toksyn zatrzymanych w organizmie. Skóra staje się bardziej gładka, miękka i oczyszczona, co pozytywnie wpływa na jej jędrność. Dlatego osoby, które zauważają już pierwsze zmarszczki powinny być bardziej zainteresowane wizytą w saunie 😉

Relaks

Wizyta w saunie to świetny pomysł na odprężenie. Szczególnie dla tych, którzy żyjąc w wielkim mieście o długiej kąpieli mogą tylko pomarzyć. W czasie odprężającej sesji w saunie można zapomnieć o problemach i wiecznie zatłoczonym mieście. W saunie możesz pobyć sama ze swoimi myślami, przy okazji zyskując wiele dla skóry, czy zdrowia!

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*