Kajaki, czyli plenerowy trening pleców i ramion

Uwielbiasz ćwiczyć swoje ciało, ale brak Ci pomysłów na urozmaicenie treningów?

Nie wiesz jak możesz wykorzystać piękna pogodę, aby wykonać inne ćwiczenia, niż bieganie, kolarstwo, czy wykorzystanie siłowni zewnętrznych? Tutaj Cię zaskoczę, ponieważ oprócz zwykłych, standardowych treningów możesz wykonać trening praktycznie każdej partii ciała w różnorakich okolicznościach!

A może kajaki?

Jeśli akurat wypada Twój dzień na trening pleców i barków, a zapowiada się słoneczny weekend, który chciałabyś spędzić ze znajomymi mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Zaproponuj, abyście wzięli udział w spływie kajakowym! Oprócz tego, że będziecie się świetnie bawić, Ty wykonasz swój trening!

Rozgrzewka

Przed wejściem do kajaku pamiętaj, aby rozgrzać swoje ciało tak, jak robisz to przed każdym treningiem. To pozwoli uniknąć zakwasów, a także niechcianych urazów.

O czym warto pamiętać?

Przed wybraniem się na spływ warto sprawdzić prognozę pogody. Deszcz nie umili Wam czasu, a ostre słońce może przemienić Was w raczki 😉 Dlatego, gdy wiesz, że temperatura będzie wysoka pamiętaj o zabraniu ze sobą kremu z filtrem, a także okularów przeciwsłonecznych. To uchroni zarówno Twoje oczy, jak i skórę przed niebezpiecznymi promieniami UV.

Co więcej, na wszelki wypadek zabierzcie ze sobą kamizelki ratunkowe. Tym bardziej, jeśli któreś z Was nie potrafi pływać lub gdy wybieracie się na kajaki po raz pierwszy! Co prawda, osoba, od której będziecie wypożyczać kajak i wiosła powinna Was zaopatrzyć w kamizelki, jednak warto dmuchać na zimne i mieć przy sobie chociaż jedną, awaryjną.

I przede wszystkim, jeśli wybieracie się na kilkugodzinny spływ pamiętajcie o zabraniu ze sobą zapasu wody do picia oraz lekkiego prowiantu, który doda Wam energii – czekolady, czy bananów.

Co zyskujesz?

Dzięki takiej formie spędzenia wolnego czasu zbliżysz się ze swoimi najbliższymi, a także zrelaksujesz i zapomnisz o problemach dniach codziennego. Odetchniesz świeżym powietrzem i poobcujesz z naturą, której w większym miastach jest coraz mniej.

Kobiety ucieszą się ze złapania promieni słonecznych i śniadej opalenizny.

Co więcej, jest to świetny trening górnej partii ciała – mięśni pleców (m.in. najszerszych grzbietu, równoległobocznych i czworobocznych), bicepsów oraz barków. Spalisz niechciane kalorie, a także przyspieszysz swój metabolizm oraz popracujesz nad wydolnością płuc!

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*