Jak dobrać fototapetę?

Harmonia i odpowiednie dopasowanie są bardzo ważne dla każdego z nas. Dlatego jeżeli decydujemy się na zakup fototapety, to chcemy, aby wkomponowała się ona w otoczenie i upiększyła pomieszczenie, w którym zawiśnie.

Aranżacja pomieszczeń to sztuka. Każdy pokój jest inny, każdy właściciel mieszkania ma swój unikalny gust i charakter. Najważniejsze jest aby urządzić dom w taki sposób, że jego właściciel będzie czuł się w nim wyśmienicie, a jego goście docenią to, w jaki sposób wystrój wnętrza współgra z charakterem i gustem właściciela. Tak więc, jeśli jesteś maniaczką fitnessu, fajnym rozwiązaniem będzie nakleić na ścianę wzór np. kobiety uprawiającej yogę. Być może taki obraz zmotywuje Cię do ćwiczeń?

yoga

Dobierając fototapetę do wystroju wnętrza pokoju, warto zastanowić się czy ma być to zwykła fototapeta czy też może trójwymiarowa. Umiejętne wybranie i dopasowanie do pokoju fototapety 3D może dać niesamowity efekt. Jeżeli mamy w pokoju kanapę, to możemy ją ustawić na tle fototapety przedstawiającej przestrzeń kosmiczną – gdy będziemy na niej siedzieć będzie nam się wydawało, że lecimy pośród Drogi Mlecznej. Kanapę w formie klasycznej lub narożnika powinniśmy umiejscowić na tle fototapety przedstawiającej jakąś panoramę albo długi korytarz, na przykład: zamkowy. Chodzi o to, aby stworzyć iluzję, że nasz mebel nie stoi przy ścianie, lecz jest za nim spora przestrzeń. Do tego celu najlepiej nadają się trójwymiarowe fototapety, które potrafią zdziałać cuda zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach. Dzięki trójwymiarowości możemy szybko uzyskać wrażenie, że nasz pokój stał się sporo większy.

Jeżeli chcemy położyć fototapetę na ścianie przy stole, to może warto zastanowić się nad wyborem scenerii, która pozytywnie zapisała się w naszej pamięci, lub postawić na widok miejsca, w którym bardzo chcielibyśmy się znaleźć, ale jeszcze nie udało nam się tego miejsca odwiedzić. Może będą to Pola Marsowe w Paryżu z widokiem na Wieżę Eiffla albo las ze Śniadania na trawie Edouarda Maneta? Nie zapominajmy, że nasze możliwości są nieograniczone!

Duże możliwości aranżacyjne daje ściana na której mamy kominek.

Podczas dobierania fototapety do mebli warto postawić na kontrast i zestawić proste, klasyczne meble z fototapetą o wzorach pełnych fantazji. Mogą to być arabeski, wzory kwiatowe lub fikuśne kształty figur geometrycznych. Do nowoczesnych mebli dobierzmy fototapety ,,klasyczne”, o stonowanych barwach w pasy lub kraty. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na inną klasyczną koncepcję, na przykład na fototapetę przedstawiająca instrument muzyczny taki jak fortepian lub skrzypce ze smyczkiem. Bardzo dobrze będzie się też prezentować fototapeta przedstawiająca motyw zainspirowany malarstwem impresjonistycznym. Gdy właścicielowi mieszkania, zależy na aranżacji wnętrza w taki sposób, aby znalazły się w nim meble nieco ekstrawaganckie, w mocniejszej palecie barw i o bardziej skomplikowanej formie niż styl klasyczny, a dodatkowo chciałby zainstalować wzorzystą fototapetę, jest to również możliwe. Aby połączenie to ze sobą współgrało należy zastosować wykończenie tapety dekoracyjnymi panelami sztukateryjnymi.

Pamiętajmy, że przedstawione tutaj koncepcje mają stanowić jedynie inspirację, a nie sztywne wytyczne odnośnie aranżowania mieszkania. Pamiętajmy, że to my, nikt inny, będziemy mieszkać w mieszkaniu i ma ono spełniać nasze oczekiwania, a zarazem być odzwierciedleniem naszej osobowości i stylu, który prezentujemy.

Wpis powstał dzięki informacjom zaczerpniętym ze strony Dekowizja https://www.dekowizja.pl, na której zamówić możemy dowolną, wymarzoną fototapetę. Jeśli nie masz pomysłu, możesz skorzystać z gotowych propozycji, których na stronie jest całe mnóstwo.

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*