Siłownia plenerowa. Jak trenować poszczególne partie mięśni?

Siłownia plenerowa jest wspaniałym rozwiązaniem dla wszystkich miłośników sportu oraz spędzania czasu na wolnym powietrzu. Aby z niej korzystać nie potrzebujesz specjalnego karnetu, jest ona całkowicie darmowa i dostępna dla każdego.

silownie zewnetrzne

W skrócie o siłowni pod chmurką…

Siłownia zewnętrzna jest specjalnie wydzieloną przestrzenią, często ogrodzoną, która oferuje użytkownikom przynajmniej kilka urządzeń rekreacyjnych zainstalowanych na stałe. Ich konstrukcja zapobiega jakimkolwiek kontuzjom. Urządzenia rekreacyjne są wykonane z materiałów niezwykle trwałych oraz stabilnych. Z założenia siłownia zewnętrzna nie wymaga nadzoru ani żadnej zewnętrznej pomocy. Jest to miejsce przeznaczone dla wszystkich amatorów spędzania czasu na świeżym powietrzu w każdym przedziale wiekowym. Na siłowni zewnętrznej może ćwiczyć każdy, od kilkuletniego dziecka do osoby w podeszłym wieku. Dla małych dzieci jednak pełnią rolę atrakcji oraz specyficznego placu zabaw, zalecana jest więc kontrola rodziców. Samodzielnie z siłowni mogą korzystać dzieci o wzroście minimum 140 cm.

Doskonała jakość

Siłownia plenerowa nie miałaby prawa bytu, gdyby nie była odporna na wszelkie czynniki atmosferyczne oraz przeznaczona, by korzystała z niej masa ludzi. Charakteryzuje się doskonałą jakością wykonania, którą gwarantuje producent.

Stały element krajobrazu

Władze publiczne oraz lokalne społeczności coraz częściej decydują się na inwestycje w siłownie zewnętrzne. Są one dodatkiem do ciekawych atrakcji turystycznych, spotkać je możemy w parkach oraz na osiedlach.

Miejsce do rekreacji, ale nie tylko

Siłownia zewnętrzna to przede wszystkim sposób na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, a także na przebywanie z bliskimi osobami, ponieważ to tam często spotykają się rodziny oraz znajomi odwiedzający to miejsce z dziećmi. Jednak nie można bagatelizować pozytywnego wpływu, jaki ma ona na naszą kondycję. Seniorzy oraz osoby cierpiące na problemy ze stawami mogą korzystać z siłowni zewnętrznej jako miejsca, gdzie wykonają pełnowartościowy trening przyczyniający się do utraty zbędnych kilogramów oraz rzeźby sylwetki. Szczególnie polecamy wykonanie krótkiego truchtu przed ćwiczeniem na takiej zewnętrznej siłowni.

narty silownie zewnetrzne
Tekst zredagowano na podstawie informacji ze strony Fitpark http://www.fitpark.pl/silownie-zewnetrzne.html, wiodącego producenta urządzeń wyposażających obiekty do aktywnej rekreacji, takich jak siłownie zewnętrzne. Urządzenia Fitpark to najwyższa jakość i staranność wykonania.

Pełnoprawny trening
Sprawdź, jak możesz trenować poszczególne partie mięśniowe na siłowni zewnętrznej. Przy dużej częstotliwości treningów oraz przy sporym zaangażowaniu, możesz uzyskać imponujące efekty.

Plecy

Jeśli pragniesz wzmocnić mięśnie twoich pleców oraz lędźwi, masz do dyspozycji kilka urządzeń, które ci w tym pomogą. Wspinanie się po drabince wzmacnia mięśnie grzbietu, ale także ramiona oraz biceps. Doskonałym urządzeniem jest także prostownik grzbietu. Ćwicząc na nim wzmocnisz mięśnie dwugłowe ud oraz pośladków, ale przede wszystkim mięśnie boczne grzbietu. Podciągając się do góry, używając ciężaru własnego ciała, wzmocnisz przede wszystkim górną partię pleców, ale także wzmocnisz barki i ramiona. To chyba najbardziej skuteczne ćwiczenia dla osób cierpiących na przewlekły ból pleców.

Nogi

Jeśli pragniesz cieszyć się jędrnymi oraz smukłymi nogami, ćwicz jak najwięcej na rowerku. Takie ćwiczenia znacznie poprawią ruchomość twoich stawów w kończynach oraz zwiększą koordynację. Przede wszystkim to jednak sposób na wzmocnienie dolnych i górnych mięśni nóg. Nogi pomoże ci także wyrzeźbić orbitrek. Ten przyrząd wzmocni także twoje biodra oraz barki.

silownie rowerek

Brzuch

Kto z nas nie marzy o płaskim i pięknie wyrzeźbionym brzuchu? Regularnie ćwicząc na siłowni zewnętrznej możesz wreszcie spełnić swoje marzenie. Aby cieszyć się cudownie wyrzeźbionym sześciopakiem ćwicz jak najwięcej na poręczach, przede wszystkim wznosy nóg. Dodatkowo działać będą wszelkie przyrządy wymagające od nas sporej kontroli i stabilizacji, takie jak poręcze. Wzmacniają one mięśnie ramion i brzucha, a także plecy.

Efekty zależą tylko od Ciebie

Siłownia zewnętrzna jest przeznaczona dla każdego. Jest to przede wszystkim przestrzeń rekreacyjna, gdzie można w miłym gronie spędzić wolny czas. Jednak wykazując się dużą systematycznością i regularnie używając wymienionych wyżej przedmiotów, możesz skutecznie wyrzeźbić swoje mięśnie i cieszyć się wspaniałą sylwetką. Zwłaszcza, jeśli połączysz trening na siłowni zewnętrznej z uprawianiem innej dyscypliny sportu lub z regularnym joggingiem, efekty będą imponujące.

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*