Ranking szczoteczek elektrycznych

Ranking szczoteczek elektrycznych, pod warunkiem że jest zrobiony dokładnie i rzetelnie, to świetna pomoc przy zakupie nowej szczoteczki do zębów. Wybór jest bardzo duży, dlatego decyzja wbrew pozorem wcale nie jest łatwa.

Obecnie świat oszalał na punkcie dbania o siebie. Aby mieć idealną i wyrzeźbioną sylwetkę – regularnie trenujemy, aby mieć nieskazitelną cerę – chodzimy na różne zabiegi, wykonujemy piękny makijaż i kupujemy masę kosmetyków, natomiast gdy chcemy być posiadaczkami pięknego uśmiechu – inwestujemy w szczoteczkę elektryczną, która jest zdecydowanie lepsza od zwykłej szczoteczki manualnej (ta nie dociera do trudnodostępnych miejsc w jamie ustnej, przez co nie czyści dokładnie).

Ranking szczoteczek elektrycznych to nieoceniona pomoc przy wyborze odpowiedniego modelu. Producenci zasypują nas swoimi produktami, dlatego nic dziwnego, że niektórzy czują się przytłoczeni – podjęcie decyzji często okazuje się bardzo trudne. Dlatego przygotowałam dla was właśnie taki ranking – przeanalizowałam pięć moim zdaniem najlepszych szczoteczek elektrycznych na rynku. Wzięłam pod lupę skuteczność działania, bezpieczeństwo użycia, skład zestawu oraz wygląd. Wyniki mojego przeglądu, czyli ostateczny ranking szczoteczek elektrycznych, przedstawię na samym końcu.

Megasonex-M8

Szczoteczki, które wybrałam
Przedstawiam wam moją pierwszą piątkę! Zanim przejdziemy do szczegółowego opisu, warto dowiedzieć się, z jakimi modelami mamy do czynienia (kolejność jest zupełnie przypadkowa).

1. Philips Sonicare Flex Care Platinum Eldorado Grey:
• czyści zęby, wykonując ruch wymiatający,
• jej działanie jest oparte na drganiach sonicznych,
• idealna dla tych, którzy borykają się z chorobami jamy ustnej, gardła oraz nadwrażliwością zębów i dziąseł.

2. Philips Sonicare Diamond Clean:
• bazuje na technologii sonicznej DFA,
• posiada 5 trybów pracy: Clean, White, Polish, Gum Care, Sensitive,
• delikatna dla zębów i dziąseł – doskonała zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

3. Braun Oral-B GENIUS 9000:
• jej mechanizm generuje ruch oscyalycyjno-rotacyjno-pulsacyjny,
• posiada 6 trybów pracy oraz wiele innych przydatnych funkcji,
• najnowocześniejsza szczoteczka z technologią 3D Action na rynku.

4. Megasonex M8:
• łączy w sobie technologię soniczną i ultradźwiękową,
• posiada trzy tryby pracy,
• odpowiednia nawet dla najdelikatniejszych dziąseł.

5. Panasonic DM81:
• działanie oparte na technologii sonicznej,
• posiada dwa tryby pracy,
• włókna końcówek zostały specjalnie zaprojektowane, dzięki czemu docierają nawet do najtrudniej dostępnych miejsc.

Panasonic-DM81

Dokładna analiza
Po krótkim przedstawieniu wszystkich modeli pora na dokładną analizę. Jak już wspomniałam na początku, wezmę pod lupę skuteczność działania, bezpieczeństwo użycia, skład zestawu i wygląd.
W tym przypadku kolejność już nie jest przypadkowa. Pierwsze miejsce zajmuje ta szczoteczka, która moim zdaniem jest najlepsza, zaś na ostatnim znalazła się ta, która najmniej przypadła mi do gustu.

SKUTECZNOŚĆ DZIAŁANIA

1. Philips Sonicare Diamond Clean – dzięki technologii sonicznej DFA, pięciu trybom pracy oraz szerokiemu zakresowi ruchów wymiatających ta szczoteczka czyści zęby dokładnie i skutecznie, docierając nawet do trudnodostępnych miejsc – super!
2. Panasonic DM81 – jej działanie jest oparte na zjawisku kawitacji, dzięki czemu szczoteczka wyczyści dokładnie nawet najtrudniej dostępne miejsca, jej włókna mają grubość 0,02 mm, co zapewnia doskonałą pielęgnację kieszonek dziąsłowych – świetna propozycja!
3. Megasonex M8 – w tym przypadku o nasze zęby dbają fale ultradźwiękowe o częstotliwości 1,6 miliona drgań na minutę, które są wspierane drganiami sonicznymi – płytka nazębna nie ma żadnych szans! Szczoteczka czyści bardzo dokładnie – bardzo dobry model!
4. Philips Sonicare Flex Care Platinum Eldorado Grey – jej działanie opiera się na ruchu wymiatającym o częstotliwości 31 000 drgań na minutę, ponadto warto też wspomnieć, że ten model został wyposażony w końcówki wymienne AdaptiveClean, które słyną z bardzo dokładnego czyszczenia – fajny model!
5. Braun Oral-B GENIUS 9000 – jej głowica pracuje w tzw. przestrzeni 3D, przez co usuwa do 99% więcej płytki nazębnej, warto też dodać, że ten model został wyposażony w kontrolę siły nacisku – dobry wybór!

BEZPIECZEŃSTWO UŻYCIA

1. Philips Sonicare Diamond Clean – znana z dokładnego, a jednocześnie bardzo delikatnego czyszczenia, jest całkowicie bezpieczna dla dziąseł – może być używana przez dzieci, osoby z delikatnymi dziąsłami oraz pacjentów ortodontycznych – czyli jest odpowiednia dla każdego!
2. Megasonex M8 – podobnie jak model wyżej, ta szczoteczka jest odpowiednia nawet dla najbardziej wrażliwych dziąseł, ponadto działa antybakteryjnie wspomagając leczenie po zabiegach chirurgicznych oraz leczenie stanów zapalnych i chorób dziąseł – czyści bardzo delikatnie!
3. Panasonic DM81 – ten model posiada funkcję łagodnego startu i również jest bezpieczny dla dziąseł, warto też dodać, że włókna końcówek wymiennych są bardzo delikatne;
4. Philips Sonicare Flex Care Platinum Eldorado Grey – ten model posiada regulację mocy wibracji sonicznych, przez co jest bezpieczny dla dziąseł; szczoteczka odpowiednia dla dzieci;
5. Braun Oral-B GENIUS 9000 – ta szczoteczka znalazła się na końcu zestawienia, ponieważ nie jest dobrym wyborem dla osób z delikatnymi dziąsłami, może nieco podrażniać; posiada jednak system SmartRing, który sygnalizuje zbyt mocny nacisk podczas szczotkowania.

Philips-Sonicare

SKŁAD ZESTAWU

1. Braun Oral-B GENIUS 9000 – oprócz szczoteczki w zestawie znajdziemy też: końcówki wymienne, pojemnik do przechowywania końcówek wymiennych, ładowarkę indukcyjną, etui na szczoteczkę, uchwyt ścienny na smartfona, kabel USB;
2. Philips Sonicare Diamond Clean – w zestawie znajdziemy szklaną ładowarkę z bazą zasilaną sieciowo, etui podróżne, kabel USB, końcówki wymienne oraz nasadki ochronne na końcówki;
3. Philips Sonicare Flex Care Platinum Eldorado Grey – w tym zestawie otrzymamy: końcówki wymienne, nasadki ochronne, bazę ładującą oraz ładowarkę podróżną i etui podróżne;
4. Megasonex M8 – ten zestaw jest już nieco uboższy, znajdziemy w nim: ładowarkę indukcyjną, zasilacz do ładowarki, etui podróżne i końcówki wymienne;
5. Panasonic DM81 – w tym zestawie znajdziemy najmniej gadżetów, m.in.: końcówki wymienne oraz ładowarkę indukcyjną z uchwytem na końcówkę.

WYGLĄD

1. Philips Sonicare Diamond Clean – ta szczoteczka absolutnie mnie zachwyciła – wygląda bardzo elegancko i solidnie, a to wszystko za sprawą ceramicznej rękojeści, srebrnej bazy oraz szklanej ładowarki – cudo!
2. Megasonex M8 – ta szczoteczka również pięknie się prezentuje – została wykonana z dobrej jakości gładkiego plastiku o połyskującej strukturze, a ponadto, podobnie jak model powyższy, posiada srebrne elementy, jest także smukła i lekka – wygląda świetnie!
3. Panasonic DM81 – wygląd tej szczoteczki także przypadł mi do gustu, ponieważ srebrne elementy bardzo mi się podobają – w tym przypadku znalazły się na rękojeści, ponadto jest wykonana z gładkiego i przyjemnego w dotyku plastiku – wygląda bardzo ładnie!
4. Braun Oral-B GENIUS 9000 – ta szczoteczka świeci kolorami tęczy, więc z pewnością wielu osobom przypadnie do gustu, ponadto jest wykonana z wysokogatunkowego plastiku o subtelnym połysku – jest urocza!
5. Philips Sonicare Flex Care Platinum Eldorado Grey – na początku zaznaczę, że ten model został bardzo solidnie wykonany, a dominujące kolory to: szary, srebrny i biały.

Mój ranking szczoteczek elektrycznych
Ostateczny ranking jest następujący:
1. Philips Sonicare Diamond Clean
2. Megasonex M8
3. Panasonic DM81
4. Braun Oral-B GENIUS 9000
5. Philips Sonicare Flex Care Platinum Eldorado Grey

szczoteczka elektryczna

Mam nadzieję, że stworzony przeze mnie ranking szczoteczek elektrycznych okaże się pomocny w dokonaniu odpowiedniego wyboru. Pamiętajcie jednak, że moja opinia jest całkowicie subiektywna, dlatego nie sugerujcie się jedynie moim zdaniem. Uważam, że warto tworzyć takie rankingi, tym bardziej, że producenci ciągle zasypują nas nowymi modelami.

Piękny uśmiech może zdziałać cuda, dlatego warto o niego odpowiednio zadbać. Szczoteczki manualne powoli stają się przeszłością – myślę, że szczoteczki elektryczne godnie je zastąpią. Dzięki nim czyszczenie zębów i jamy ustnej jest jeszcze dokładniejsze.

Za materiały dziękujemy: https://www.happydental.pl/webpage/ranking-szczoteczek-elektrycznych.html

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*