Biust na treningu – jaki stanik wybrać?

Problemem chyba większości (zaczynających aktywność fizyczną) kobiet jest pytanie o odpowiedni stanik. Czy warto na początek kupować drogie staniki sportowe, czy jednak lepiej pozostać przy swoich, które się dobrze noszą, są wygodne i nie uwierają?

A może warto zainwestować w tańszy odpowiednik sportowego stanika?

Czym różni się stanik sportowy od zwykłego?

Stanik sportowy przede wszystkim wykonany jest z grubszego materiału. Jednak mimo wszystko, podczas treningu jest on dużo wygodniejszy i zdrowszy dla skóry, niż zwykły stanik. Dlaczego? Ze względu na oddychający materiał, który odprowadza wilgoć na zewnątrz przy jednoczesnej możliwości napływu świeżego powietrza z zewnątrz.

Co więcej, stanik sportowy jest bardziej zabudowany. To wszystko sprawia, że nasze piersi nie ruszają się niepotrzebnie, pozostają w swoim miejscu, a dodatkowo miękki i dopasowany materiał nadaje im pięknego kształtu.

Zazwyczaj staniki sportowe, szczególnie te, przeznaczone dla pań o większym biuście, mają szersze ramiączka, aby utrzymać biust w odpowiednim miejscu i jeszcze bardziej go zamortyzować.

Stanik, a jędrność piersi

Gdy powyższe różnice Cię nie przekonały może podam przykład. Gdy nosisz zwykły stanik podczas aktywności fizycznej Twoje piersi unoszą się i opadają. Takie ruchy przez dłuższy czas (np. półgodzinny bieg) naciąga je i rozciąga tkankę łączną, z której są zbudowane. Niestety tkanka ta po ćwiczeniach nie wraca na swoje miejsce, przez co piersi zamiast stać się jędrniejsze robią się obwisłe. Dlatego warto skusić się na stanik sportowy. Jego zadaniem jest utrzymywanie biustu w tym samym miejscu i nadawanie mu pięknego kształtu, dzięki czemu nasze piersi nie ulegają negatywnym zmianom. To wszystko za sprawą dobrze zabudowanego topu, a także dzięki przylegającemu, grubszemu materiałowi.

Jak dobrać stanik sportowy?

Przy jego doborze należy kierować się tymi samymi wytycznymi, którymi kierujemy się przy wyborze zwykłego stanika. Należy wziąć pod uwagę obwód pod biustem, w biuście, zwrócić uwagę na długość ramiączek oraz wysokość pasa na plecach (który zazwyczaj jest dużo szerszy, niż w przypadku staników na co dzień).

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, aby podczas ruchu, czy podnoszenia rąk stanik nie zmieniał swojej pozycji! To stanowi najważniejszy wskaźnik dobrze dobranego topu i zagwarantuje nam doskonałą amortyzację biustu.

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*