Zdrowe spalanie

Lato zbliża się wielkimi krokami, a oponki na brzuchu już nie da się ukryć pod luźnymi, wełniany swetrami? Gdy postanowienia noworoczne poszły w odstawkę, czas zacząć myśleć o lecie.

Każda z nas o nim marzy, o wylegiwaniu się na plaży, pokazaniu odrobiny ciała i wiary w siebie! Jeśli o tym marzymy czas wziąć się w garść i za kilka miesięcy pokazać, że lato nie jest nam straszne i nasze ciało jest na nie przygotowane tak samo, jak scenariusze wyjazdów w naszej głowie.

Wyznacz cel

Jeśli już doszłaś do tego, że chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów, czy centymetrów zastanów się w jakim tempie pragniesz to uzyskać. Czy zależy Ci na poprawie kondycji, jędrności ciała i prowadzeniu zdrowego trybu życia, czy liczysz na efekty, które maja pojawić się jak najwcześniej. Tutaj należy zwrócić uwagę, że nie ma diet, ani ćwiczeń, które z dnia na dzień zrobią z Ciebie piękność rodem z Hollywood. Dla takich efektów konieczne są wyrzeczenia, praca nad sobą i przede wszystkim cierpliwość oraz wytrwałość. Dlatego, według mnie, warto już dziś zacząć pracę nad sobą, by za 3 miesiące móc podziwiać efekty.

Cardio – co to jest?

Przede wszystkim jest to trening wytrzymałościowy, dotleniający organizm oraz poprawiający pracę serca. Pomaga spalić tkankę tłuszczową, a także przyspiesza przemianę materii. Bez problemu sobie z nim poradzisz, ponieważ jest przeznaczony dla tej grupy osób, która pragnie zacząć swoją przygodę z treningami. Nie wymaga maksymalnej koncentracji, ani intensywności – jest to trening równomierny, który polega na ćwiczeniu w swoim własnym tempie (poprzez utrzymywanie podobnego tętna w ciągu trwania ćwiczeń), bez większych zadyszek, jednak dający się we znaki. W związku z tym, że tkanka tłuszczowa zaczyna spalać się po około półgodzinnym treningu, dlatego Twoje cardio powinno trwać około 40 minut i odbywać się kilka razy w tygodniu (np. co drugi dzień).

Cardio w domu?

Jeśli myślisz, że skoro chcesz schudnąć, musisz wykupić drogi karnet na siłownię – mylisz się! Trening cardio możesz wykonywać w domu lub z wykorzystaniem tego, co masz dokoła niego. Pierwsze co przychodzi Ci do głowy, to bieganie? Masz rację, jest to najprostsza forma cardio, którą możesz wykonać bez zbędnych urządzeń. Jednak jeśli nie lubisz biegać, a mieszkasz na 4 piętrze, to świetnie! Wchodzenie po schodach kojarzy Ci się tylko z wizją bliskości domu? Błąd! Wchodzenie po schodach może być świetnym treningiem!  Lubisz jeździć na rowerze? Super! Wykorzystaj to! Równomierna jazda na rowerze pomorze Ci się odstresować, a przy okazji pozbyć tkanki tłuszczowej! Do lata zostały trzy miesiące, do roboty!

 

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*