Zastrzyk witaminowy

Zdrowo się odżywiasz, starasz się jeść systematycznie, a także regularnie ćwiczysz. Jednak nie czujesz się dobrze. Widzisz po sobie, że jesteś zmęczona, osłabiona i niespokojna?

Nie wiesz w czym tkwi problem? Najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie się do specjalisty w celu zrobienia podstawowych badań. Jednak oprócz tego ważnym składnikiem zdrowego trybu życia jest dostarczenie organizmowi najważniejszych witamin!

Witaminy na codzień

Jeśli mowa o witaminach od razu na myśl przychodzą owoce i warzywa, które są podstawowym źródłem witamin, minerałów, błonnika i węglowodanów. Co zrobić, żeby nie jeść ciągle kawałków warzyw, czy owoców? Jak urozmaicić dietę? Co można wymyśleć z warzyw i owoców oprócz sałatek? Najprostszym sposobem będzie przygotowanie wartościowych soków! Takie rozwiązanie może nam zastąpić przekąskę, czy drugie śniadanie.

Część z Was może się zastanawiać – po co mam marnować czas i zajmować się wyciskaniem soków, skoro mogę kupić gotowy? Takie myślenie radzę porzucić – to właśnie w sokach, które można kupić w każdym sklepie znajduje się najwięcej cukru, wody, barwników a dopiero później jakaś część zagęszczonych soków. Jeśli już zdecydujesz się na kupno wybieraj te z krótkim terminem przydatności – tzw. „kilkudniowe”. Wtedy masz pewność, że są świeżo wyciskane, na dodatek mają gęstszą konsystencję oraz pojawia się na nich naturalny osad z owoców.

Jakie składniki wybrać? Zależy kiedy masz zamiar wypić sok – jeśli chcesz nim zastąpić drugie śniadanie – wybierz sok owocowy, zawiera dużo więcej węglowodanów i kalorii. Natomiast koktajl warzywny możesz pić do każdego posiłku, ponieważ zawiera małą ilość cukrów, a jednocześnie jest dobrym źródłem witamin.

Zalet picia soków jest wiele, oprócz bomby witaminowej możemy cieszyć się szczupłą sylwetką (dzięki owocom mamy mniejszą ochotę na słodkości), piękną cerą (soki warzywne lub owocowe to świetny pomysł na naturalny detoks organizmu i jego oczyszczenie), a także wzmocnieniem odporności i ochroną przed nowotworami! Brzmi smakowicie? Na zdrowie!

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*