Trening nóg na rolkach

Pojawiły się pierwsze promienie słońca, a wraz z nimi przyszła chęć na wyjście z kokonu ciepłego mieszkania i domowego zacisza do tętniącego życiem i ciepłymi barwami świata ze świeżym, letnim powietrzem i uśmiechniętymi twarzami przechodniów.

Brzmi pięknie, prawda? Co w takim razie robisz przed komputerem? Wstań, ubierz się odpowiednio i wyjdź, skorzystaj z pięknej pogody i naładuj się pozytywną energią na kolejne, ciężkie dni.

 

Rolki jako trening FBW

Pewnie i Ty, jak większość z nas, jazdę na rolkach kojarzy głównie z obolałymi nogami i pośladkami. Po jeździe bez przygotowania może tak być. Dlatego przed wybraniem się na przejażdżkę warto się porozciągać i przez sezonem popracować trochę nad mięśniami (głównie dolnej partii ciała), aby móc w pełni cieszyć się aktywnością.

Jednak, wbrew pozorom, jazda na rolkach to nie tylko perfekcyjny trening łydek, ud i pośladków.  Ważne są również mięśnie brzucha, które to pomagają nam w szybszej jeździe i sprawiają, że jesteśmy w stanie się odpychać i utrzymywać prawidłową postawę ciała i wyprostowany tułów. Podobne zastosowanie możemy zaobserwować w kwestii mięśni pleców i rąk.

Jędrne nogi i pośladki

Pomimo tego, że podczas jazdy na rolkach pracuje całe ciało, jednak to dolne partie są najbardziej aktywowane. Po treningu na rolkach zazwyczaj przypominamy sobie o istnieniu mięśnia czworogłowego ud, mięśni pośladków oraz łydek. To one najbardziej pracują podczas naszej rekreacji. Dlatego rolki są świetnym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą się pozbyć cellulitu, ujędrnić ciało i jednocześnie je wysmuklić. Podczas założenia rolek na nogi punkt ciężkości naszego ciała podnosi się, co wymusza dodatkowe napięcie mięśni podczas próby utrzymania prawidłowej i odpowiedniej postawy.

Kobiety na rolki!

Z racji tego, że jazda na rolkach cudownie aktywuje nasze mięśnie do działania – a są to głównie nogi i pośladki, na których wyglądzie tak bardzo zależy kobietom, warto skorzystać z darmowego zabiegu ujędrniającego i wysmuklającego ciało. Dodatkowo jest on darmowy, odbywa się na świeżym powietrzu i poprawia naszą kondycję. Chyba nie muszę dłużej namawiać, prawda?

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*