Trening na bryczesy

Bryczesy – większość kobiet ma z nimi problem. Wąska talia, szerokie biodra i odstające na boki uda… jak się ich pozbyć? Oto 5 ćwiczeń, które pomogą ci w walce z bryczesami

Trening na bryczesy – po co? Mimo, że kobieta według innych wygląda pięknie – figura klepsydry, talia osy i szersze biodra, czyli inaczej mówiąc – figura godna pozazdroszczenia. Jednak nie dla każdego. Posiadaczka takiej figury często zmaga się z tak zwanymi bryczesami, które uprzykrzają jej życie… i zakupy wymarzonych spodni! Nie każda na co dzień pragnie wyglądać jak Kim Kardashian, mimo, że od święta można to w sobie lubić.

Ćwiczenie 1

Najlepszym rodzajem ćwiczeń na bryczesy jest tak zwane odwodzenie nogi. Można je wykonywać w pozycji bocznej (opierającej się na łokciu), w klęczeniu, czy w pozycji stojącej. Polega ono na odwodzeniu jednej nogi bez upuszczania jej na ziemię. Ćwiczenie wykonujemy najpierw dla jednej nogi, później dla drugiej. Najlepiej w 3 seriach, po 15 powtórzeń.

ćwiczenie-odwodzenie

Ćwiczenie 2

Kolejne ćwiczenie, podobne do poprzedniego, jednak z tą różnicą, że wykonuje się je w pozycji klęczącej, gdzie jedną dłonią opieramy się o podłogę, a drugą trzymamy w talii. Ćwiczenie polega na wykonywaniu wyprostowaną w bok nogą kółek przez około 15 -20 sekund raz w jedną, raz w drugą stronę. Następnie to samo ćwiczenie wykonujemy drugą nogą. Całość powtarzamy w 3 seriach.

Ćwiczenie 3

Do wykonania tego ćwiczenia należy przyjąć pozycję leżącą (na brzuchu). Następnie, splecione ręce podkładamy pod brodę, nogi natomiast trzymamy wyprostowane. Główne zadanie polega na tym, aby wyprostowane nogi podnosić do góry, starając się oderwać biodra od podłogi (tak zwana foczka). Ćwiczenie należy wykonać w 12-15 powtórzeniach, w 3 seriach.

ćwiczenie-rowerek

Ćwiczenie 4

Następne ćwiczenie to tak zwane przysiady sumo. Polegają one na szeroko rozstawionych w boki nogach. Do wykonania tego ćwiczenia możemy użyć dodatkowego obciążenia, które trzymamy w rękach, między nogami. Wykonując przysiady sumo należy pamiętać o prostych plecach i napięciu mięśni pośladkowych. Dzięki temu nie dość, że pozbędziemy się bryczesów, to ujędrnimy i zaokrąglimy pośladki.

Ćwiczenie 5

Kolejne ćwiczenie, które mogę zaproponować polega na wykopie. Pozycja wyjściowa wygląda jakbyśmy klęczały na jednym kolanie, drugą nogą natomiast miały ugięta pod kątem 90 stopni, a stopą opieramy się na podłożu. Noga, którą klęczymy jest nogą bardziej aktywną. Z tej pozycji podnosimy się i aktywną nogą wykonujemy podciągnięcie kolana pod brodę. Takie wykopy wykonujemy w 12 -15 powtórzeniach na każdą nogę. Całość należy wykonać w 3 seriach.

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*