Świąteczny cheat meal – czyli jedz to, na co masz ochotę!

Jeśli Twoje życie to tak zwane – trzymanie czystej michy, a Twoją ulubioną aplikacją jest ta, która zlicza zjedzone w ciągu dnia kalorie zapewne myśl o świętach przyprawia Cię o zawrót głowy i wszechobecne kuszenie słodkościami.

Jeśli nie trenujesz do zawodów, a ćwiczysz dla siebie, czasami warto po prostu cieszyć się czasem spędzonym z rodziną.

Święta vs. dieta

Trzymanie diety, przygotowywanie posiłków do pojemników na wynos, a także zliczanie dziennego zapotrzebowania w poszczególne składniki odżywcze to całe Twoje życie? Nie wyobrażasz sobie dnia, kiedy wstaniesz i nie będziesz myśleć co i w jakich ilościach musisz przygotować, aby w pełni zgadzało się z Twoim zapotrzebowaniem? Jeśli nie trenujesz zawodowo, może to najwyższy czas, żeby zmienić swoje podejście do diety? Owszem, zdrowe odżywianie jest bardzo ważne, zwracanie uwagi na to, co się je i jaki ma skład również pozytywnie wpłynie na nasz stan zdrowia. Jednak są takie dni, kiedy dietę należy odłożyć na bok i cieszyć się tym, że ktoś miał ochotę i siłę przygotować wszystkie pyszności na stole, które również cieszą oko. Uwierz, jeśli cieszą oko, ucieszą również nasz żołądek. Nie mówię o tym, żeby się objadać czym popadnie, w ilościach hurtowych, a o tym, żeby spróbować to, na co masz ochotę, w takich ilościach, abyś mogła wstać od stołu.

Aktywność w święta

Gdy masz wyrzuty sumienia, że w święta trzeba odpuścić trening, ponieważ siłownie są zamknięte, a w domu nie masz odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń – wyjdzie Ci to na dobre. Czasami trzeba odpocząć i cieszyć się rodziną. Jeśli pragniesz spędzić z nimi czas, a korci Cię, żeby jakoś się poruszać – zaproponuj spacer. Po obfitym obiedzie i słodkim obżarstwie spacer to wyjątkowo dobry pomysł. Nie przemęczysz się, rozruszasz organizm, odpoczniesz od jedzenia, a jednocześnie odetchniesz świeżym powietrzem i zjednoczysz rodzinę w aktywnym wypoczynku.

Pamiętaj, że święta nie są od kłótni, ani dzielenia dań na te dla reszty rodziny i dla Ciebie. To są jedne z tych dni, kiedy warto popatrzeć na innych i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Zaproponuj lżejsze zamienniki tłustych dań, czy dodatków albo sama upiecz fit ciasto i przekonaj domowników, że fit również może być pyszne i słodkie!

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*