Shake it!

Dzisiejszy artykuł będzie przeznaczony dla osób, w których życiu sport znajduje się wysoko w zestawieniu najważniejszych spraw. 

Dla tych, którzy dietę opanowali do perfekcji i trzymają się swojego zdrowego zapotrzebowania kalorycznego, a także wykonują ćwiczenia na tyle systematycznie, że dzień bez nich staje się dniem straconym, albo wręcz karą! Dla których ćwiczenia są czymś naturalnym, jak poranna kawa, czy wieczorna kąpiel.

Odżywki dla sportowców

W sportowej branży shaker jest jednym z najbardziej podstawowych gadżetów. Dlaczego? Gdy trenujesz systematycznie zakwasy to podstawa, dlatego ci, którzy wykonują treningi siłowe często pomagają organizmowi zregenerować się np. poprzez rozrobienie po treningu BCAA. Dzięki niemu zakwasy nie są już tak straszne, a kolejny trening może być wykonany dużo wcześniej, niż w przypadku naturalnej regeneracji mięśni.

Inną, bardzo przydatną odżywką jest białko. Sprawdza się w tych dniach, kiedy nie jesteśmy w stanie uwzględnić w diecie wystarczającej ilości białka. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również wypicie shake’a białkowego po ćwiczeniach, ponieważ głównym budulcem mięśni jest właśnie białko.

Dla osób, które mają problem ze stawami warto zaopatrzyć się w kolagen. Pomaga on łagodzić bóle stawów oraz chrząstek, chroni je i regeneruje.

Shakery

To właśnie do różnego typu odżywek potrzebne są shakery. Na rynku pojawia się coraz więcej kolorów, wzorów, a także zamknięć i elementów, które mogą ułatwić mieszanie proszku z mlekiem, czy wodą.

Warto zwrócić uwagę na szczelność shakerów – żadna z nas nie lubi, gdy podczas mieszania składników shaker przecieka i plami podłogę, ubrania, czy wnętrze torby w drodze na trening. Dlatego przed zakupem spytaj sprzedawcę, na który shaker warto się zdecydować – nie tylko kolor i wzór mają znaczenie. Zapamiętaj!

Dostępne są również ciekawe rozwiązania, które ułatwiają mieszanie się składników. Znajdziecie zarówno te, które maja sitko, a także te, które posiadają kulkową sprężynkę ułatwiającą mieszanie i eliminującą grudki.

Mimo, że zakup shakera wydaje się najprostszą decyzją, która jest do podjęcia, w gruncie rzeczy nie jest to takie proste. Przed udaniem do sklepu warto co nieco poczytać o rodzajach skaherów, a także spytać sprzedawcę o jego opinię i rekomendację. Nie warto kierować się tylko kolorem i wzorem, lecz również funkcjonalnością. Jednak… pamiętajmy o tym, że dla kobiet sam wygląd shakera również jest ważnym kryterium wyboru! 😉

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*