Podstawowe sprzęty do ćwiczeń

Chcąc ćwiczyć w domu musisz się liczyć z tym, że po pewnym czasie zwykłe, domowe sprzęty ci nie wystarczą i będziesz potrzebowała zaopatrzyć się w kilka niezbędnych rzeczy do urozmaicenie treningu i podniesienia jego poprzeczki.

Mata do ćwiczeń
Chyba najlepszym rozwiązaniem na początek dla kobiet ćwiczących w domu jest mata do treningu. Niby zwykła rzecz, którą można zastąpić kocem, czy dywanikiem. Jednak taka mata nie kosztuje wiele – możesz ją znaleźć już za paręnaście złotych, a gdy chcesz zaopatrzyć się w porządną, która będzie ci służyć przez lata – lepiej wydać na nią około 60-80 zł. Taką matę możesz wykorzystać nie tylko do domowych treningów, idealnie sprawdzi się na pikniku, czy wycieczce wyjazdowej – jako siedzisko, czy ochrona przed wiatrem.

Sprzęt do ćwiczeń w domu

Sprzęt do ćwiczeń w domu

Elastyczna piłka
Drugą propozycją jest duża, elastyczna piłka. Ma wiele zastosowań – możesz ją wykorzystać do treningu brzucha, opierając się o nią plecami. Innym rozwiązaniem jest rozciąganie, a także zrobienie treningu pilates. Taki sprzęt nie dość, że pozwoli ci w ciekawy sposób urozmaicić treningi, to działa jednocześnie na mięśnie brzucha, pośladków i ud. Dodatkowo, gdy masz dzieci lub rodzeństwo może posłużyć za piłkę do zabaw.

Skakanka
Jest to idealne i tanie rozwiązanie dla osób, którym zależy na pozbyciu się nadmiaru tłuszczu. Trening z wykorzystaniem skakanki należy do typu ćwiczeń wytrzymałościowych. Ponadto, masz duży wybór skakanek – począwszy od tych zwykłych, które pamiętasz z dzieciństwa, a skończywszy na takich, które od razu zaopatrzone są w licznik!

Sprzęt do ćwiczeń w domu
Hantelki
Nie musisz zaczynać od razu od wielkich obciążeń. Na początek znajdź takie o wadze 2-3 kg. Taki sprzęt okaże się być świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy pragną pozbyć się tkanki tłuszczowej – wtedy należy robić więcej powtórzeń z mniejszym obciążeniem. Dla tych, którzy chcą popracować nad masą mięśniową – wystarczy wykonać mniej powtórzeń z większym obciążeniem.
Jak widzisz, nie są to skomplikowane sprzęty, a dodatkowym atutem jest to, że zajmują mało miejsca. Są to również rzeczy tanie, które możesz kupować systematycznie – raz w miesiącu kolejną. Co więcej, są wielozadaniowe – możesz je wykorzystać na różne sposoby, nie tylko do treningu! Co wybierzesz na początek?

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*