Majówkowe maratony

Chyba wszystkim z nas majówka kojarzy się z piękną pogodą, grillami i spotkaniami ze znajomymi. Często dla przełamania przyzwyczajeń wymyślamy wyjazdy i kilkudniowe wycieczki. Niby dla spędzenia czasu w innej formie, odpoczęcia od zgiełku miasta, ale zazwyczaj i tak kończy się wypadem do baru albo rozpaleniem ogniska. A może by tak postawić na aktywność?

Coś dla początkujących

W zależności od miasta i konkretnego rodzaju maratonu – ich długości i stopnie trudności są różne. Jeśli nie brałaś nigdy udziały w takich akcjach – warto się do nich przekonać. Atmosfera, bardzo pomocni i nastawieni na aktywność ludzie na pewno pomogą Ci w chwili zwątpienia lub posłużą pomocą w kwestii odpowiedniego przygotowania do startu. Na początek wybierz ten najkrótszy, podczas którego sprawdzisz swoją kondycję i samozaparcie. Uwierz, apetyt rośnie w miarę jedzenia, zatem nie zdziw się, gdy za rok będziesz szukała tych dłuższych lub bardziej hardkorowych!

Jaki typ wybrać?

W ciągu kilku dni wolnego, w majówkę, zazwyczaj organizowanych jest wiele maratonów. Często są to zwykłe – dla fanów biegania, ale również bardziej wymyślne – jak maratony na rolkach, na rowerze albo… runmagedony, czyli bieg ekstremalny z licznymi przeszkodami! Zatem na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie lub Twoich najbliższych.

Gdzie?

Zatem gdzie najlepiej i najbliżej wybrać się na zawody? Szczególnie w czasie majówki pojawia się ich coraz więcej, więc możecie wybrać te bliżej Was, lub większe, które znajdują się odrobinę dalej od Twojego miejsca zamieszkania. Czy warto? O tym powinnaś zdecydować sama 🙂

Najbardziej popularne maratony 1 maja:

-Poznań (5,4 km) – Bieg Konstytucji Logorun,

-Piła (10 km) – Ćwierćmaraton Muzyczny

Najbardziej popularne maratony 2 maja:

-Warszawa (10 km) – Bieg Flagi,

– Międzyzdroje (5 km) – Bieg po Kulturę

Najbardziej popularne maratony 3 maja – są to głównie biegi Konstytucji i odbywają się w większości polskich miast i miasteczek:

-Radom (5 km),

-Poznań (10 km) – Bieg Biało-Czerwonej,

-Warszawa (5 km),

-Stalowa Wola (5 km),

-Gałków Mały (21,1 km)!

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*