Jak pozbyć się oponki? Ćwiczenia na ratunek!

Każda z nas chce wyglądać pięknie, nie tylko na plaży. Na to już za późno, nie ma ćwiczeń, które w tydzień spalą nam cały tłuszcz z brzucha i talii i sprawią, że ukażą się piękne zarysy mięśni. Jednak warto pięknie wyglądać również… do sypialni, gdzie czeka na Ciebie ukochany 😉 Jak zatem pozbyć się niechcianej oponki z brzucha i nadmiaru tłuszczyku w talii? Poniżej przedstawię Ci kilka przykładowych ćwiczeń na tę partię ciała. Gotowa?

Ćwiczenie 1:

Połóż się na plecach, podnieś uda i ugnij nogi w kolanach, aby kolana były zgięte pod kątem 90 stopni. Nogi w takiej pozycji przekładaj na jeden bok oraz naprzemiennie na drugi. W trakcie wykonywania ćwiczenia nie odrywaj pleców i rąk od podłoża. Ćwiczenie powtórz w 3 seriach po 12 powtórzeń.

Ćwiczenie 2:

Zmień pozycję. Połóż się na boku, rękę oprzyj na przedramieniu i łokciu. Unoś biodra do góry opierając się stopami na podłodze. Następnie znowu przyciągnij biodra do podłogi. Ćwiczenie powtarzaj także w 3 seriach po 12 powtórzeń na każdą ze stron!

Ćwiczenie 3:

Znowu połóż się na plecach, włóż dłonie pod pośladki i równomiernie unoś nogi do pozycji pionowej i kąta 90 stopni z podłogą. Delikatnie i powoli je opuszczaj. Ćwiczenie wykonaj w 24 powtórzeniach.

Ćwiczenie 4:

Dosyć pozycji leżącej! Wstań, stań w rozkroku i podciągaj raz kolano do brody, a raz kolano w bok, wykonuj na zmianę jedną i drugą nogą. To ćwiczenie pomoże Ci pozbyć się tłuszczyku zarówno z talii, jak i z dolnej partii brzucha! Wykonuj je również w 3 seriach po 12 powtórzeń na każdą stronę.

Ćwiczenie 5:

Zostań w pozycji stojącej, stań wygodnie, stopy umieść blisko siebie, jednak zachowaj między nimi minimalną odległość, abyś w trakcie wykonywania ćwiczeni się nie przewróciła 😉 Wykonuj podskoki – tzw. twisty. Nogi trzymaj razem i z każdym podskokiem skręcaj dolną partię ciała w talii raz w jedną, raz w drugą stronę. Ćwiczenie wykonuj przez 30-60 sekund, powtórz 3 razy.

Ćwiczenie 6:

Hula Hoop! Kojarzy Ci się z dzieciństwem? To dobrze, dzięki miłym wspomnieniom chętniej po nie sięgniesz 🙂 Kręć hula Hoopem po 20-40 minut dziennie, efekty powinnaś zauważyć już po kilku tygodniach 🙂

A Ty wykonujesz już te ćwiczenia? Jakie są Twoje ulubione na tę partię ciała?

 

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*