Jak ćwiczyć, by spalić tłuszcz?

Zapewne zdecydowana większość osób, które postanawia zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia zdrowotne robi to z konkretnych powodów.

Jakich? Zazwyczaj po to, aby zrzucić zbędne kilogramy i pozbyć się tzw. „wałeczków”. Istnieje wiele sposobów, by ćwiczyć tak, aby jak najbardziej wykorzystać swoją energię i spalić jak najwięcej zapasów tłuszczu z organizmu. Podstawa to przyspieszenie metabolizmu i utrzymanie swojej motywacji!
Zacznijmy od zmiany diety – jednak tutaj wszyscy zdają sobie sprawę jak odżywiać się lepiej – należy przestawić się na regularne posiłki oraz mniejsze porcje. Warto również na czczo wypić szklankę letniej wody z cytryną – pobudzi organizm, oczyści go z toksyn, a jednocześnie przyspieszy metabolizm.

Intensywne ćwiczenia

Ważne jest, aby ćwiczyć kilka dni w tygodniu, jednak nie w taki sposób, aby codziennie katować się tymi samymi treningami. Jeden, czy dwa treningi spalające w tygodniu wystarczą, natomiast pozostałe dni treningowe można przeznaczyć na wzmocnienie, cardio, czy ćwiczenia siłowe.
Jakie ćwiczenia na spalanie tłuszczu są najlepsze?

Intensywne ćwiczenia

Słyszałaś o tabacie? Jeśli nie, to zachęcam do wypróbowania!
Jest to bardzo intensywny trening interwałowy, w którym spalanie odbywa się nawet do kilkunastu godzin po ćwiczeniach! Dodatkowo przyspiesza metabolizm. Co gwarantuje sukces? Przede wszystkim wykonywanie ćwiczeń z maksymalnym wykorzystaniem swoich możliwości! Należy 20 sekund mega intensywnego treningu przeplatać z 10 sekundowym odpoczynkiem. Ćwiczenia nie trwają długo – bo około 5-10 minut, jednak efekty są gwarantowane!
Interwał na bieżni lub w terenie

Duża część z nas biega, jednak czy wpadłaś na to, aby wykorzystać ten trening jako interwał? Wystarczy, że zmienisz intensywność swojego biegu – przez 30 sekund lub minutę daj z siebie wszystko, by kolejne 30 sekund biec truchtem. Taki naprzemienny trening powinien trwać około 20-30 minut, wtedy tkanka tłuszczowa zacznie się spalać efektywniej!

Jednak nie oszukujmy się, nic nie da natychmiastowych efektów, chyba, że interwencje chirurgiczne – do nich jednak nie namawiam! Systematyczność i wiara w swoje możliwości to najlepsze rozwiązanie, aby osiągnąć sukces. Do dzieła!

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*