Gdzie trenować w Łodzi na świeżym powietrzu?

Nie wiesz gdzie trenować? Łódź to idealne miejsce do treningu na świeżym powietrzu. To miasto jest pełne ciekawych miejsc, gdzie można aktywnie spędzić swój wolny czas! Zobacz, gdzie warto się udać.

trening w lodzi

Lato zbliża się wielkimi krokami. Na dworze coraz cieplej, dlatego warto wyjść z domu i poruszać się trochę na świeżym powietrzu. Wyjdźcie z dusznych siłowni i potrenujcie pod chmurką! Łódź jest pełna naprawdę świetnych miejsc, gdzie można poćwiczyć w towarzystwie natury i przyjaciół – i to całkowicie za darmo! Wśród tych propozycji z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Orliki

W Łodzi jest kilkadziesiąt Orlików. To miejsce nie tylko dla fanów piłki nożnej, ale także dla tych, którzy lubią treningi cardio. Jeśli chcecie mieć pewność, że boisko będzie wolne, gdy przyjdziecie, zarezerwujcie wcześniej to miejsce. Orlik to świetne miejsce dla grupy przyjaciół, którzy uwielbiają gry zespołowe. Dzięki takim treningom można z łatwością poprawić ogólną kondycję i wzmocnić wszystkie mięśnie ciała.

Siłownie zewnętrzne

Siłownie zewnętrzne są już praktycznie w każdym większym mieście – nie inaczej jest w Łodzi. Każda dzielnica Łodzi ma przynajmniej jedną siłownię pod chmurką. Z obserwacji wynika, że najczęściej korzystają z niej seniorzy, jednak to miejsce jest przeznaczone dla każdego, kto chce zadbać o formę na lato. Duży wybór sprzętów do ćwiczeń siłowych sprawia, że na takiej siłowni można wykonać praktycznie każdy trening. Oczywiście za darmo!

Coś dla biegaczy i rowerzystów

Jeśli lubicie biegać, to Łódź jest idealnym miastem dla was. Czy wiedzieliście, że to miasto należy do czołówki najbardziej zielonych aglomeracji w Polsce? To właśnie tutaj znajdują się największe parki i lasy, które są idealne dla biegaczy i rowerzystów. Obecnie w Łodzi jest ok. 60 takich miejsc. To naprawdę imponująca liczba! Wcale nie trzeba wyjeżdżać z miasta, aby móc pobiegać wśród zieleni. Warto też dodać, że w tym mieście jest blisko 35 tras rowerowych.

rowerzysta

Coś dla miłośników sportów ekstremalnych

Oprócz powyższych propozycji, warto zwrócić też uwagę na skateparki, parki linowe i oczywiście sporty wodne. Skateparków w Łodzi jest kilka – ludzie najchętniej przychodzą na ten na Widzewie. Parków linowych jest trzy, gdzie chętnie spędzają czas nie tylko dzieci, ale i dorośli. To świetna rozrywka dla całej rodziny. Natomiast jeśli chodzi o sporty wodne, to wybierając się na Stawy Stefańskiego możemy spróbować swoich sił na nartach wodnych, kajaku czy łódce. Co kto lubi!

Jak widać, Łódź inwestuje w miejsca, gdzie można aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Warto z nich skorzystać!

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*