Efekt push-up

Piękny biust to marzenie każdej kobiety. Co prawda zdarzają się takie panie, które są w pełni zadowolone ze swoich kształtów, jednak zdecydowana większość z nas zawsze znajdzie coś, co nie pasuje – czy to kształt, wielkość, wysokość, na której się znajdują, czy jędrność.

Jędrność – od czego zależy?

Na to jak wygląda Twój biust wpływa wiele czynników. Pierwszym z nich jest postawa – gdy jesteś osobą, która lubi się prostować i dumnie wypychać pierś – to dobrze, bowiem garbienie się nie sprzyja sprężystości biustu, szybciej staje się wiotki, a siły grawitacji działają prężniej!

Stanik – niezbędny element kobiecej szafki z bielizną. Jednak zwróć uwagę, czy dobierasz go dobrze! To od rozmiaru i modelu biustonosza zależy czy Twój biust jest zbyt ściśnięty, czy jest utrzymany w dobrej wysokości i nie przesuwa się zbytnio podczas ruchu. Jeśli nie jesteś pewna co do stanika wybierz się na wizytę do braffiterki, ona zna się na rzeczy i pomoże Ci rozwiać wszelakie wątpliwości.

Sen na brzuchu – jeśli jesteś jego zwolenniczką postaraj się znaleźć inną, równie wygodną pozycję do spania. Podczas spania na brzuchu Twój biust spłaszcza się i rozpływa na boki, a tego nie chcemy, prawda?;)

Jak nadać biustowi sprężystości?

Przede wszystkim poprzez odpowiednie ćwiczenia. Na kształt i jędrność biustu wpływają w głównej mierze ćwiczenia na klatkę piersiową i ramiona, jednak ogromny wpływ mają na biust również ćwiczenia wykonywane na umięśnienie pleców, czy barków.

Ćwiczenia możesz wykonywać nie tylko na siłowni, przy pomocy konkretnych maszyn przeznaczonych typowo do rozbudowania mięśni klatki piersiowej, ale również w domu przy pomocy hantli , gum lub butelek z wodą.

  1. Damskie pompki – ćwiczenie wykorzystujące wagę własnego ciała, dla ułatwienia wykonywane na zgiętych nogach opierając się kolanami na podłodze.
  2. Rozpiętki – ćwiczenie na rozciągnięcie mięśni klatki piersiowej w pozycji leżącej, polega na odwodzeniu lekko ugiętych w łokciach rąk i zbliżaniu ich do siebie na wysokości klatki piersiowej.
  3. Unoszenia ramion w boki – z dodatkowym obciążeniem z utrzymaniem zgiętych w łokciach rąk w powietrzu.
  4. Ćwiczenie wykonywane z pozycji pochylonej – odwodzenie ramion do tyłu z obciążeniem.

Wszystkie ćwiczenia wykonuj w 3 seriach po 12 powtórzeń.

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*