Dziennik treningowy – must have, czy strata czasu?

Ileż razy zdarzało Ci się, że zapominałaś jakie ćwiczenia wykonywałaś na poprzednim treningu lub jakie są przed Tobą? Odgórnie postanowiony plan runął przez to, że pogubiłaś się w ćwiczeniach, któregoś dnia odpuściłaś i zapomniałaś na czym masz kontynuować. Czas podnieść głowę do góry i odrzucić smutek i niechęć do ćwiczeń. Nadchodzi lato, musisz wyglądać pięknie! 😉

Stwórz swój plan treningowy

Gdy startujesz ze swoimi ćwiczeniami albo masz chęć i samozaparcie, aby do nich powrócić po pewnej przerwie musisz sprawić, by wystarczyło Ci motywacji. Aby ta nie legła w gruzach przygotuj sobie swój własny plan treningowy, w którym wyznaczysz rodzaj ćwiczeń, konkretny typ, czas trwania, ilość powtórzeń i serii, a także przerw między poszczególnymi ćwiczeniami. Warto też od razu rozplanować dni, w których będziesz ćwiczyć, a które przeznaczysz na odpoczynek. Taki plan, z którego będziesz wykreślać kolejne dni i wykonane ćwiczenia zmotywuje Cię jeszcze bardziej – zobaczysz ile jesteś w stanie osiągnąć i ile już za Tobą – to doda Ci sił!

Zapisuj swoje osiągnięcia

Udało Ci się wykonać cały trening bez robienia przerw, czy skracania ilości powtórzeń? Super! Zaznacz ten dzień i rodzaj ćwiczenia w Twoim dzienniku treningowym. Będziesz mogła się nim cieszyć i wyznaczać kolejne cele – z czasem, gdy cofniesz się, by przejrzeć swoje osiągnięcia, gwarantuję, że sama będziesz z siebie dumna!

Dziennik treningowy – jaki najlepszy?

Na rynku obecnie istnieje wiele dzienniczków treningowych. Nie są to drogie gadżety – każda firma zajmująca się sprzedażą i dystrybucją sprzętu, odzieży, czy suplementów sportowych na pewno ma taki w swojej ofercie. Jednak to od Ciebie zależy, czy chcesz mieć gotowy dzienniczek z odgórnie określonymi kategoriami i tabelami, czy puścisz wodze fantazji i sama stworzysz swój własny, autorski dzienniczek, w którym będziesz zapisywała nie tylko swoje plany treningowe i osiągnięcia, ale również kaloryczność dań, przykładowe menu, czy zmiany w obwodzie i wyglądzie Twojego ciała. Wybór należy do Ciebie!

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*