Czapka i szalik, czyli modne dodatki na zimę

Czapka, szalik i rękawiczki to elementy naszej garderoby, które kojarzą nam się z zimowym szaleństwem i świętami.

Czapka nie każdemu zawsze kojarzy się dobrze. Niektórzy jej nienawidzą w takim stopniu, że wolą otulać głowę kapturami oraz szalami. Ja również należę do takich osób. Jednak… szeroki wybór wzorów, krojów i kolorów powoli przekonuje mnie do noszenia czapki w zimie!

Modne dodatki na zimę
Oprócz pięknych butów i cudownej torebki dodatki takie jak szalik, czapka i rękawiczki mogą dopełnić każdą świąteczną stylizację. Często mamy możliwość kupienia całych zestawów, które są wykonane w ten sam sposób i mają ten sam kolor. Dzięki temu wszystko pięknie się zgrywa, a Ty wyglądasz spójnie.
Ogromny wybór kolorów, wzorów, którymi są dziergane nasze czapki i pomponów, czy naszywek sprawia, że każda z nas znajdzie coś dla siebie, co będzie odzwierciedlało nasz charakter i styl. Szarość, czerń, czy odważniejsze kolory, pompony, naszywki, uszy, czy inne dodatki to tylko nieliczne pomysły na urozmaicenie nudnych czapek, czy rękawiczek.

czapka-szalik-zima

Dla tych, którzy nienawidzą czapek

Ja osobiście należę do tej grupy, która uwielbia otulać się długimi szalami, a na ręce zakładam grube, wełniane rękawiczki. Jednak do czapek nigdy nie mogłam się przekonać. Nie lubię ich, moich elektryzujących się włosów po zdjęciu czapki, a także tego jak w nich wyglądam. Jednak meteorolodzy zapowiadający zimę stulecia przestraszyli mnie niskimi temperaturami, dlatego już teraz rozglądałam się za odpowiednią czapką. Ilość nakryć głowy, które już mierzyłam jest ogromna, ale chyba udało mi się znaleźć tę odpowiednią. Dłuższa, szara, z pomponem, a co najważniejsze – ciepła! Może od tego roku zakocham się również w czapkach? I powiem Wam, że najwięcej zależy od tego jak się w czapce czujemy i jak w niej wyglądamy. Po prostu musi nam wpaść w oko i dobrze wyglądać na naszej głowie. Ogromny wybór i niskie ceny mogą również Was przekonać do czapek 😉

czapka

Po co mi czapka?

Czapki i szaliki służą nie tylko temu, żeby dobrze wyglądać. Muszą nam gwarantować przede wszystkim ciepło! Czapki potrzebne są do tego, aby utrzymywać odpowiednią temperaturę głowy, a jak wiadomo przez nią ucieka najwięcej ciepła z organizmu. Gdy przebywamy na zewnątrz podczas niskich temperatur z naszego organizmu może uciec aż do 70 % ciepła! Aby uchronić się przed wychłodzeniem i przeziębieniem powinniśmy polubić się z ciepłymi, wełnianymi czapkami, chronić głowę i zakrywać uszy.
Co więcej, czapka chroni również nasze włosy. Zaskakujące, prawda? Jednak nie nosząc czapki nasze włosy narażone są na większą łamliwość i przesuszenie przez mroźne powietrze. Aby się od tego uchronić należy zakładać czapkę. Jednak… nie może ona być również zbyt gruba, ponieważ wtedy nasze włosy zaczną się szybciej przetłuszczać!

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*