Taśmy TRX. Ćwiczenia z taśmami TRX

Taśmy TRX i ćwiczenia z taśmami TRX zostały opracowane pierwotnie dla potrzeb komandosów którzy będąc niekiedy kilka tygodni w akcji musieli jakoś utrzymać formę.

Trening z taśmami TRX został stworzony przez amerykańskiego komandosa Navy Seals, który szukał treningu dla żołnierzy przebywających w bazach wojskowych. Trening miał być efektywny budować siłę, rozbudowywać mięśnie, wytrzymałość i dbać o kondycję żołnierzy, a zarazem być do wykonania w najtrudniejszych warunkach. I tak też się stało, ponieważ do treningu była potrzebna tylko taśma i miejsce, w którym można ją zaczepić. Z biegiem czasu trening TRX zaczął interesować sportowców, gdy okazał się skuteczny zaczęto wprowadzać go do fitness clubów, a także zyskał popularność wśród amatorów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem. TRX jest alternatywą dla drogich urządzeń z siłowni. Najlepsze w TRX jest fakt, iż można zabrać taśmy ze sobą naprawdę wszędzie ze względu na mały ciężar i gabaryty urządzenia.

Ćwiczenia z taśmami TRX

Ćwiczenia z taśmami TRX

Trening TRX polega na trenowaniu masą i ciężarem własnego ciała. Jest on w stanie spokojnie zastąpić siłownię i ćwiczenia na skomplikowanych maszynach. Pasy są łatwe w transporcie, co umożliwia trening w podróży bądź na wakacjach. Podczas treningu w zawieszeniu działa siła grawitacji co powoduje, że dźwigamy ciężar swojego ciała. W czasie treningu jesteśmy w stanie pobudzić praktycznie wszystkie mięśnie. Trening polega gównie na podciąganiu się osoby trenującej i wykonywaniu rozmaitych ćwiczeń. Trening możemy podzielić na różne grupy i partie mięśniowe w zależności od naszych potrzeb i na jakiej partii chcemy się skupić. Ogromną zaletą tej aktywności jest to, że nie damy rady wyizolować tylko jednej partii mięśni, więc trening szybciej przynosi wymarzone efekty. Na jednym treningu jesteś w stanie zrobić trening całego ciała. Należy jednak pamiętać o poprawnej technice wykonywanych ćwiczeń.

Ćwiczenia z taśmami TRX

Ćwiczenia z taśmami TRX

Co potrzebujesz, aby zacząć trening TRX?
Aby zacząć swoją przygodę z tym właśnie treningiem, potrzebna jest Ci specjalna regulowana podwójna taśma rozkładająca się w literę Y, która wykonana jest z polimeru oraz kawałek wolnej przestrzeni. Pasy TRX możemy powiesić praktycznie wszędzie, ponieważ mają specjalne uchwyty np. w domu zaczepiając o drzwi lub na zewnątrz zaczepiając o drzewo bądź po prostu na specjalnym haku przykręcając do sufitu. Niezależnie czy jesteś osobą początkującą, czy zaawansowaną ty sam dostosowujesz intensywność ćwiczeń. Jeżeli jesteś osobą, która nie ma czasu uczęszczać na zajęcia grupowe, lub po prostu nie lubisz ćwiczyć w grupie to wiele planów treningowych możesz znaleźć w internecie gdzie cały trening znajdziesz krok po kroku. Taśma TRX jest tania stosunkowo do karnetów na siłowniach, więc dodatkowo jesteś w stanie zaoszczędzić, wydając tylko raz określona kwot.

Ćwiczenia z taśmami TRX

Ćwiczenia z taśmami TRX

Co zyskasz trenując na taśmach TRX?
Trening TRX jest polecany dla każdego zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Ćwiczenia poprawiają siłę, wytrzymałość, wysmuklają sylwetkę, ujędrniają ciało, rzeźbią mięśnie, poprawiają ogólną kondycję fizyczną oraz pozwalają spalić mnóstwo kalorii. Niektóre ćwiczenia wykonywane na TRX mogą pomagać w rehabilitacji. Dzięki TRX rozbudujesz mięśnie, przy czym nie obciążysz stawów i kręgosłupa co jest zaletą treningu w zawieszeniu. Kolejną zaletą treningu jest fakt, iż rozwija u w ciele człowieka mięśnie głębokie, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zwiększa gibkość i poczucie równowagi. W 2015 roku trening TRX został doceniony przez największe magazyny zajmujące się fitnessem oraz hitem wiosny 2016 wśród treningów co tylko pokazuje, jak świetnym rozwiązaniem jest ten rodzaj treningu. Nie nie ma na co czekać i warto przekonać się samemu jak świetnym treningiem jest TRX.

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, ocena: 4,00 na 5)
Loading...

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*