Co to za rurki? Urządzenia do street workout!

Street workout staje się coraz prostszy, ponieważ po siłowniach zewnętrznych, umieszczonych w parkach i lasach równoważniach i dostępnych na niektórych osiedlach boiskach, pojawiły się też urządzenia do street workoutu.

street workout

Wyglądają niepozornie i nie wszyscy od razu rozumieją do czego służą. W końcu sam street workout powstał niejako w podziemiu. Stworzyli go ludzie, którzy chcieli ćwiczyć, ale nie bardzo mieli gdzie. Budowali siłownie w garażach i magazynach, wykorzystywali fragmenty infrastruktury miejskiej. Udowodnili, że by ćwiczyć z ciężarem własnego ciała nie trzeba drogiej siłowni i skomplikowanych urządzeń. Dali przykład i pociągnęli za sobą wielu innych, także tych, dla których karnet na siłownię nie był szczególnym wydatkiem, ale którzy chcieli ćwiczyć na świeżym powietrzu.

zestaw street workout

Szybko okazało się, że street workout nie tylko działa, ale też zaczyna mieć coraz więcej zwolenników. Tym samym pojawiło się zapotrzebowanie na urządzenia do street workoutu – teraz już przygotowane profesjonalnie z dbałością o bezpieczeństwo użytkowników.

W tym wypadku bynajmniej profesjonalnie nie oznaczało drogo
Drabinki, drążki, ławeczki, struktury do wspinaczki i inne urządzenia mają kilka cech, które czynią je idealnym elementem infrastruktury miejskiej. Praktycznie brak w nich części ruchomych dzięki czemu są jednocześnie tanie i bardzo trwałe. Projektuje się je z myślą o bardzo dużych obciążeniach. By je zniszczyć trzeba by się naprawdę bardzo postarać. Jeśli ktoś nie wjedzie w nie ciężarówką, będą służyły ćwiczącym przez lata.

street workout kola
Firma Fitpark http://www.fitpark.pl/urzadzenia-street-workout.html to wiodący producent urządzeń do street workout, oferujący zarówno zestawy do ćwiczeń jak i pojedyncze przyrządy. Wszystkie urządzenia posiadają niezbędne certyfikaty oraz są całkowicie bezpieczne.

Ma to duże znaczenie zarówno dla dzieci, które połączą ćwiczenia fizyczne z zabawą, jak i dorosłych, którzy już nie tylko mogą ćwiczyć, ale też trochę muszą by nie stracić energii witalnej. Street workout kojarzy się z dwudziestolatkami o mięśniach ze stali, którzy potrafią podciągnąć się na jednej ręce. Tak samo piłka nożna kojarzy się z Messim czy Lewandowskim. Wcale nie przeszkadza to grać dzieciom, ani pięćdziesięciolatkom z biurowym brzuszyskiem. Tak samo ćwiczyć na urządzeniach do street workoutu mogą wszyscy.

Jeśli więc zobaczysz, że w twojej okolicy pojawiły się urządzenia do street workoutu – spróbuj swoich sił. Nie bój się, one nie gryzą, na pewno też nie wymagają od Ciebie siły Heraklesa. Są po prostu kolejnym ułatwieniem, które pozwala Ci dbać o sylwetkę i tężyznę fizyczną. Jeśli nie pracujesz fizycznie, powinny być dla Ciebie podwójnie interesujące. Spędzanie całego dnia przed ekranem laptopa nie jest zdrowe. Street workout pozwala Ci zrzucić zbędne kilogramy, przywrócić mięśniom sprężystość i wyprodukować trochę endorfin by mieć psychiczną siłę na codzienne obowiązki.

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

1 komentarz

  1. Zastanawiam się nad rozpoczęciem przygody ze street workoutem, ale obawiam się, że będzie trzeba zgłosić się najpierw do jakiegoś trenera 😉

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*