Aqua aerobik, czyli spal boczki poprzez zabawę

Gdy w jesienne wieczory doskwiera Ci nuda, a seriale nie mają już więcej sezonów starasz się wymyślać nowe sposoby na spędzenie leniwych wieczorów?

Siłownia już Ci się znudziła, a chłód na zewnątrz nie zachęca do wieczornych spacerów i wypadów na grzańca. Zdecydowanie wolisz zaszyć się w domowym zaciszu w towarzystwie ulubionego koca i gorącej czekolady. A co, gdyby tak spędzić czas aktywnie… w wodzie?

Aqua aerobik – co to jest?
Jeśli lubisz pływać, a zajęcia na basenie były Twoimi ulubionymi w czasach szkolnych, ten pomysł na pewno przypadnie Ci do gustu! Aqua aerobik to fitness prowadzony przez trenera na basenie, dodatkowo nie wymaga żadnych umiejętności pływania, a ćwiczenia wykonuje się w ciągłą stycznością z podłożem. Brzmi idealnie, prawda? Woda, relaks i do tego ćwiczenia, które pomogą Ci wysmuklić ciało. Wszystko to jest w zasięgu Twoich możliwości. Wystarczy, że znajdziesz najbliższy basen, który w swojej ofercie posiada zajęcia z aqua aerobiku i wykupisz karnet. Na początku może być ciężko, aby wypracować systematyczność, jednak po czasie wizja wieczoru spędzonego na basenie będzie pchała Cię na zajęcia z uśmiechem na twarzy!

Do pięknej sylwetki przez zabawę
Chcąc cieszyć się piękną sylwetką nie musisz katować się męczącymi ćwiczeniami, na które wcale nie masz ochoty. Możesz wybrać tę formę ćwiczeń, która najbardziej Ci odpowiada i sprawia największą przyjemność. Kto w chłodne wieczory nie marzy o tym, aby popluskać się w wodzie? Wszystko da się zrealizować. Dzięki regularnym ćwiczeniom w wodzie zachować nie tylko swoją gibkość, ale również zredukujesz tkankę tłuszczową, co wysmukli w delikatny sposób Twoją sylwetkę, jednocześnie rozwijając mięśnie. Dodatkowym atutem jest to, że ćwiczenia w wodzie ułatwiają pozbycie się cellulitu, a także w przyjemny sposób zapewniają utratę wagi. Do tego dobra, skoczna muzyka, która automatycznie poprawi Twój nastrój i świetna zabawa murowana!

Zalety Aqua aerobiku
Co dają ćwiczenia w wodzie? Aqua aerobik pozwala pozbyć się bólu kręgosłupa i stawów, jest dobrą terapią na regenerację po urazach, złamaniach, kontuzjach, czy operacjach. Taka forma ćwiczeń to świetna forma rehabilitacji. Dlaczego? Ponieważ w wodzie nasze ciało wydaje się lżejsze, niż jest w rzeczywistości, a stawy są wtedy bardziej odciążone, co nie wywołuje bólu podczas wykonania ćwiczeń. Jednak opór wody, jaki możemy odczuć na basenie jest na tyle duży, że w każdy ruch musimy włożyć więcej wysiłku, co poprawia kondycję, modeluje sylwetkę i pomaga zlikwidować cellulitis, a także przyspiesza metabolizm (w trakcie godziny ćwiczeń można spalić aż 500 kcal!).
Co więcej, dzięki aqua aerobikowi możesz wzmocnić odporność organizmu, poprawić swoje samopoczucie i czuć się zrelaksowana i odstresowana w towarzystwie, które nie wytknie Cię palcami za to, jaką obecnie masz sylwetkę.

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*